W słoneczny poranek 18 maja naszą bibliotekę odwiedziła kolejna grupa dzieci, tym razem były to „Gumisie” z MPS nr 3 w Mławie pod opieką Marty Dudzińskiej. Agata Mierzwa- kierownik biblioteki przywitała dzieci, opowiedziała o sposobie wypożyczenia i o ciekawych zbiorach. O dziwo, wielu spośród przedszkolaków wiedziało, co to są kody kreskowe i czemu służą. Następnie maluchy obejrzały wiele interesujących książek w różnych formatach i kształtach: zapachowe, dotykowe, puzzle, rozkładane i wiele innych. Szczególne zainteresowanie wzbudził, jak zawsze „magiczny dywan”, na którym zabawy nie miały końca. Na zakończenie, Anna Wesołowska zaprezentowała możliwości edukacyjne stołu multimedialnego i wspólne układanie puzzli i rozwiązywanie quizów. Dzieci na pożegnanie zapewniły, iż pragną powrócić do nas jak najszybciej. Było nam bardzo miło gościć tak wspaniała grupę.