Zgodnie z zasadą, iż do czytania należy zachęcać od najmłodszych lat w piątkowy poranek, 19 maja odwiedziły nas przedszkolaki z grupy „Niedźwiadki” SP nr 7 w Mławie wraz z Paniami: Dorotą Florczak i Joanną Karbowską. Naszych miłych gości przywitała i opowiedziała o bibliotece jej kierownik- Agata Mierzwa. Dzieci już na samym wejściu zainteresował tzw. Kącik malucha, z którego  od lat chętnie korzystają „mali czytelnicy”. Również i tym razem dzieci od razu zaczęły przeglądać znajdujące się tam książki, malować obrazki i przytulać misie. Prawdziwa uczta czytelnicza czekała na „Niedźwiadki” w naszej czytelni, tu mogły bowiem wysłuchać recytacji popularnych wierszy dla dzieci, obejrzeć kolejne nie mniej interesujące książki: rozkładane, dotykowe, w formie puzzli i wiele in. od których przedszkolaki nie mogły się oderwać. Dopiero prezentacja serii  „Czytaj z Albikiem” skierowała ich uwagę i zainteresowanie w drugą stronę. Dzieci słuchały dźwięków, opowiadań, oglądały nowe obrazki z tej jakże fascynującej nowej formy książki. Z kolei Anna Wesołowska, zaproponowała dzieciom wspólne rozwiązywanie zagadek i układanie puzzli na stole multimedialnym. I tu również „las” rąk pojawiał się nieustannie, ponieważ wszyscy pragnęli włączyć się do zabawy. Ostatnim elementem zajęć był „magiczny dywan”, który to zostawiłyśmy na „deser”, aby nie wzbudzać zbyt wielu emocji. Nasi mali goście bawili się wspaniale, ćwicząc przy tym pamięć, uwagę i sprawność fizyczną. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i chwilę z książką!