W dniach 8-15 maja 2014 r. nasza biblioteka po raz kolejny właczyła się do obchodów Tygodnia Bibliotek. W tym roku w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia” nasi użytkownicy ponownie mieli możliwość włączenia się do akcji bookcrossing - uwalnianie książek. Sposród licznych pozycji wystawionych na regale przed budynkiem biblioteki wszyscy zainteresowani mogli wybrać coś interesującego dla siebie. W czytelni i gablotach można było obejrzeć specjalnie zorganizowane z tej okazji wystawy: „Czytanie łączy pokolenia” oraz „Bookcrossing - uwalnianie książek". Zainteresowani nauczyciele, studenci, uczniowie i emeryci chętnie brali udział w prowadzonych w tym czasie warsztatach plastycznych (quilling, haft matematyczny itp.) oraz uczestniczyli w odbywających się codziennie dyskusjach o książce. Pomysł ten spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem licznych miłośników książek, którzy chętnie wykorzystywali okazję do prowadzenia rozmów na temat przeczytanych ostatnio książek, wymiany uwag i opinii. W trakcie obchodów Tygodnia Bibliotek nasi użytkownicy mieli możliwość zwiedzania naszej biblioteki, bezpłatnego zapisania się, a także zwrotu przetrzymywanych książek bez uiszczania opłaty.