W piątek 17 października 2014 r. naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas trzecich Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie. Były to dzieci z klasy III a z panią wychowawczynią Marią Morawską, a następnie uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią Teresą Nachyłą. Nauczyciele bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej w Mławie przeprowadzili z dziećmi zajęcia edukacyjne, w trakcie których zapoznali trzecioklasistów z tajnikami pracy w bibliotece. Kierownik A. Mierzwa opowiadała dzieciom o zbiorach i sposobie ich wypożyczania oraz o zasadach obowiązujących w trakcie korzystania z czytelni i ICIM-u. W trakcje zajęć dzieci miały też okazję obejrzeć wszystkie nasze zbiory z bliska. Odwiedzając kolejne magazyny były coraz bardziej zaskoczone ilością regałów z książkami, którymi dysponujemy. Chodziło o to, by zachęcić młodych czytelników do lektury, rozbudzić w nich zamiłowanie do czytania i oswoić z biblioteką, która stwarza możliwość dostępu do bardzo wielu pozycji książkowych. A. Mierzwa zaprezentowała także sposób posługiwania się czytnikiem elektronicznym. Kolejny raz okazało się, że dzieciom kojarzy się on zazwyczaj z tym, używanym w sklepach. Każdy z uczniów miał możliwość samodzielnego wypożyczenia oraz zwrotu książki. Propozycja ta spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem, uczniowie ustawili się w kolejkę bo każdy chciał spróbować. Bogumiła Pawłowska w ramach popularyzacji czytelnictwa wśród uczniów czytała im wybrane przez trzecioklasistów baśnie. Na zakończenie nasi goście prezentowali swoją twórczość, tj. stworzone przez siebie wiersze na temat jesieni. Niektóre spośród recytowanych w trakcie zajęć edukacyjnych tekstów prezentujemy poniżej. Niezwykłą popularnością cieszył się w trakcie tego spotkania ustawiony w wypożyczalni naszej biblioteki robot - efekt pracy uczniów tejże szkoły, wykonany na konkurs "Tworzenie prac wytwórczych z materiałów recyklingowych", którego organizatorem byliśmy w ubiegłym roku. Przed powrotem do szkoły niemal każdy uczestnik zajęć pozował do zdjęcia z olbrzymim robotem.