9 grudnia 2015 r. w ramach spotkań sieci bibliotekarzy odbyły się warsztaty „Biblioteka przyjazna uczniowi” zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Mławie przy współpracy Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Filia w Mławie. Spotkanie poprowadziła Grażyna Sobieska-Szostakiewicz, superwizor  Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZY. Uczestnicy spotkania otrzymali garść praktycznych wskazówek do wykorzystania w swojej codziennej pracy z czytelnikiem, przy czym każdą z propozycji mieli okazję „przećwiczyć” w trakcie zajęć. W trakcie trwania warsztatów biorący w nich udział nauczyciele wykonywali wiele zadań praktycznych. Mieli okazję pracować indywidualnie, jak też w grupach. Zajęcia przebiegły w miłej, sympatycznej atmosferze. Uczestnicy poznali ciekawe propozycje atrakcyjnych zabaw, gier i tańców, które z pewnością będą inspirowały do sięgnięcia po nowe i ciekawe formy pracy z uczniem. Prowadząca zaproponowała też listę lektur, które mogą okazać się przydatne w trakcie stosowania aktywnych metod pracy z czytelnikiem w każdym wieku.