W środę, 19 października 2016 r. w świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie odbyły się warsztaty plastyczne organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Mławie w ramach cyklu „Kreatywny nauczyciel, kreatywny uczeń”. Tym razem uczestnikami zajęć prowadzonych przez Bogumiłę Pawłowską i Annę Wesołowską byli uczniowie klasy II pod opieką Pani Pauliny Jastrzębowskiej. W trakcie spotkania poznali oni interesującą, nieznaną im wcześniej technikę quillingu. Umiejętność zwijania papieru przy użyciu wykałaczek okazała się być dla nich bardzo ciekawym doświadczeniem, a sami uczestnicy wykazali się olbrzymim zapałem do pracy. Choć prowadzące przygotowując się do spotkania i biorąc pod uwagę wiek uczestników, na początek myślały jedynie o nauce wykonywania podstawowych kształtów nowo poznaną techniką, to w trakcie zajęć zaczęły powstawać nie tylko pojedyncze elementy, ale też całe kompozycje. Przy okazji tego spotkania dzieci dowiedziały się również o istnieniu innego rodzaju biblioteki, jaką jest biblioteka pedagogiczna, w której pracują obie prowadzące i zadeklarowały nie tylko chęć jej obejrzenia, ale też udziału w kolejnych zajęciach plastycznych. Na pamiątkę spotkania B. Pawłowska i A. Wesołowska otrzymały własnoręcznie przez dzieci wykonane papierowe kwiaty oraz kokardy do prezentów.