15 lutego w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej Filia w Mławie odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne z cyklu „Rok dla Niepodległej”, przeprowadzone przez Agatę Mierzwę. Uczniowie klasy III b mieli okazję przypomnienia sobie historii Polski i godła Polski. Wysłuchali „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”, a następnie uczestniczyli w quizie przygotowanym przez bibliotekarkę.

Drugą część zajęć dotyczyła zagadnień proekologicznych, ponieważ ochrona środowiska to też jest dbałość o naszą Ojczyznę. Uczniowie opowiadali o tym jak można i jak trzeba chronić środowisko przyrodnicze i powietrze, którym oddychamy.   Na zakończenie wysłuchały pouczającej opowieści o „Przygodach Pingwina Pingo” i jego walce ze śmieciami.

zątkach naszego narodu. Brały też chętnie udział w  quizie przygotowanym przez prowadzącą zajęcia. Na zakończenie otrzymały kolorowanki nawiązujące do tematu zajęć.