3 i 5 października 2018 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie odbyły się zajęcia dla grup przedszkolnych, klas pierwszych i klasy drugiej, które poprowadziła Bogumiła Pawłowska, nauczyciel-bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Mławie.

Zajęcia te odbyły się w ramach cyklu „Z bajką w świat wartości” i rozpoczęły od wysłuchania bajek „Tupcio Chrupcio jest kłamczuszkiem”, „Przygody detektywa Pozytywki”.Lekturze tekstów towarzyszyła dyskusja na temat skutków kłamstwa i wartości niesienia pomocy innym. Następnie dzieci poznały książki wydane w formacie  3D jak również takie, które zawierały nagrane odgłosy różnych zwierząt. Na zakończenie zajęć  maluchy układały w grupach puzzle o tematyce najpopularniejszych bajek, uczestniczyły w zabawach rozwijających spostrzegawczość: „Memory” i „Bystre oczko”.