16 listopada 2018 r. Agata Mierzwa, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie, przeprowadziła zajęcia z elementami biblioterapii z cyklu „Tworzymy grupę”. Uczestniczyli w nich uczniowie  klasy VI Szkoły Podstawowej w Morawach wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Makówką i Iwoną Świderską. Celem zajęć była integracja oraz tworzenie klimatu bezpieczeństwa i zaufania w grupie.  Służyła temu wspólna zabawa z wykorzystaniem tekstów literackich: „Pięciu nieudanych”, „Wiązka patyków i stary człowiek” ze zbioru „Bajki filozoficzne- jak żyć razem” Michela Piguemala. Uczniowie poznawali siebie lepiej poprzez wspólne zabawy grupowe „Łowcy autografów”- poszukiwali wspólnych cech, „Słoneczko” – wyrażanie swojego nastroju. Na zakończenie uczniowie w pięciu grupach rysowali postaci „nieudanych”, ale tak aby ich wady stały się zaletami. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze.