12 grudnia 2018 roku w Bibliotece Pedagogicznej nastąpiła premiera nowej bajki w teatrzyku cieni. Tym razem Agata Mierzwa i Bogumiła Pawłowska zaprezentowały dzieciom z MPS nr 4 w Mławie „Kopciuszka”, który zachwycił pięknymi ilustracjami i efektami dźwiękowymi. Dzieci poznały historię i technikę powstania teatrzyku, obejrzały figurki i rozwiązywały zagadki (na podstawie fragmentu tekstu wybierały odpowiednią postać). Następnie przedszkolaki oglądały książeczki 3D i wydające dźwięki. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały kolorowanki o tematyce świątecznej.

W drugiej części spotkania przedszkolaki, jako że  uczestniczą w projekcie "Poznajemy zawody", dowiedziały się wielu cennych informacji dotyczących zawodu bibliotekarza. Kierownik biblioteki odpowiadała na nurtujące dzieci pytania związane z wykonywaniem tego zawodu.