W związku z obchodzonymi w maju „Dniami Oświaty, Książki i Prasy uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Mławie (klas IIIg i IIIpdp) pod opieką Joanny Welenc i  Izabeli Staniszewskiej wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej w Mławie. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z elementami biblioterapii " Świat moich wartości", które przeprowadziła Agata Mierzwa. W miły nastrój wprowadziła grupę muzyka oraz krótki tekst relaksacyjny. Po takim wyciszeniu prowadząca przeszła do właściwego zagadnienia: wartości w życiu człowieka, co jest dla mnie ważne w relacjach z innymi osobami? Uczniowie wysłuchali także bajki "Królowa pszczół" w teatrzyku kamishibai, a następnie rysowali "drzewo przyjaźni", w które wpisywali cechy jakie powinien mieć przyjaciel.

Na zakończenie uczestnicy mogli zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki oraz zwiedzić pomieszczenia biblioteczne. Spotkanie zakończyło się w bardzo miłej atmosferze, pełnej uśmiechów i wzajemnych podziękowań.