7 czerwca 2019 r. tradycyjnie o godzinie 10.oo, uczniowie i nauczyciele mławskich szkół wzięli udział w akcji masowego czytania książek „Jak nie czytam, jak czytam”, którą od czterech lat organizuje mławska Biblioteka Pedagogiczna.
Celem akcji jest kreowanie pozytywnego wizerunku książki tak, aby czytanie kojarzyło się pozytywnie i nie było utożsamiane z przykrym obowiązkiem sięgania jedynie po lektury szkolne. Ma motywować, a nie zmuszać.
Dlatego w trakcie 15 minutowej akcji czytamy to co lubimy, w miłej atmosferze i najczęściej w plenerze.
W tym roku miłośnicy książek zostali zaproszenie do wspólnej akcji przez koleżanki z bibliotek szkolnych Zespołu Szkół nr 1 i 2 w Mławie i tam w cieniu pięknych, starych drzew w skupieniu czytali młodzi i starsi.
Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy i zapraszamy na kolejną za rok.