W poniedziałek 25 listopada A. Mierzwa i A. Wesołowska po raz kolejny odwiedziły przedszkolaków z MPS nr 4 w Mławie. Tym razem w ramach projektu "Książka przyjacielem dziecka" opowieści z teatrzyku kamishibai słuchały dzieci z grupy "Księżyce". Jako że był to obchodzony od 2002 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia dzieci wysłuchały również kilku bajek o misiach. Przy tej okazji rozmawialiśmy o znanych misiach, jak np. Kubuś Puchatek czy Miś Uszatek ale też o ich domowych pluszowych niedźwiadkach. W całej grupie nie było choćby jednego malucha, który nie miałby w domu pluszowego misia. Po przygodzie z czytaniem bajek dzieciaki otrzymały kolorowanki jak na Dzień Pluszowego Misia przystało… z misiem oczywiście. Wykonały też jeże w nawiązaniu do opowiedzianej im w teatrzyku kamishibai bajki „Brat i Siostra”. Duża część akcji wspomnianej bajki dzieje się w lesie. Stąd przeszliśmy do rozmowy o leśnych zwierzątkach. Dzieciaki wymieniały nazwy leśnych lokatorów od wilków, dzików, sarenek i wiewiórek… aż po jeże właśnie. Te ostatnie zostały nietuzinkowo postemplowane farbami za pomocą patyczków higienicznych do czyszczenia uszu. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Efekty naszej wspólnej pracy prezentujemy poniżej.