7 października 2020 r. Agata Mierzwa, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie odwiedziła uczniów klasy IA SP nr 7 w Mławie.  Celem wizyty było spotkanie z teatrzykiem kamishibai, zwanym też „teatrem obrazkowym” lub „papierowym”. Kamishibai w dzisiejszej postaci pojawił się w Japonii w latach dwudziestych XX wieku, ale jego korzenie sięgają długiej tradycji japońskich bajek obrazkowych; Prototyp teatrzyku kamishibai - butai pojawił się w Japonii jak podają źródła już w XII w.

Prowadząca w ramach zajęć z cyklu „ Z bajką w świat wartości”, przeczytała dzieciom bajkę „O rybaku i złotej rybce” J. i W. Grimm. Znana większości dzieciom bajka zainicjowała rozmowę na temat tego co dla mnie jest ważne? Innymi słowy co według dzieci ma wartość?.

W związku z epidemią Covid19, zajęcia przeprowadzono w reżimie sanitarnym.