W bieżącym roku szkolnym obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbywały się pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Ze względu na obostrzenia nie mogliśmy spotykać się bezpośrednio z naszymi milusińskimi. W związku z tym udostępniłyśmy zainteresowanym nauczycielom przygotowane przez nas, na V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady, nagranie fragmentu „Kłamczuchy” Małgorzaty Musierowicz, a także nagrania bajek: w teatrzyku kamishibai „Kotka Psotka” Beaty Gabrat, jak również wybrane bajki polskich autorów czytane przez pracowników naszej biblioteki. Obchody święta stanowią doskonałą okazję nie tylko do promowania wartości samego czytania, ale też bezcennego spędzania wspólnego czasu z dziećmi do czego gorąco przez cały ten czas  zachęcamy!