15 czerwca 2021 uczniowie mławskiej Szkoły Podstawowej nr 6 wysłuchali opowieści o Kocie w Butach, Warszawskiej Syrence, Smoku Wawelskim i Brzydkim Kaczątku w teatrzyku kamishibai. Uczniowie klas I i II ucieszyli się z wizyty pracowników Biblioteki Pedagogicznej – Bogumiły Pawłowskiej i Bogumiły Tańskiej. Szczególnym zaciekawieniem cieszyły się legendy, które w pięknych ilustracjach zawierają wiedzę o dziejach i naturze ludzkiej.

Nawiązując do zbliżających się wakacji, bibliotekarki miały okazję zaprezentować „Atlas świata”, interaktywną książkę z serii „Czytaj z Albikiem”, pozyskaną przez bibliotekę  w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zachęcone dzieci wraz    z wychowawcami planują wrześniową wizytę w bibliotece aby zobaczyć możliwości edukacyjne Magicznego Dywanu i stołu interaktywnego.