We wtorek 05.10.2021 naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie. Dzieci miały okazję wypróbować możliwości nowego sprzętu pozyskanego w ramach BOM. Tym razem zajęcia odbyły się pod hasłem „Kreatywne zabawy w bibliotece. Przez zabawę poznaję świat”. A. Mierzwa – kierownik biblioteki przywitała gości i wprowadziła ich w „biblioteczny klimat” opowiadając o specyfice pracy w innej niż szkolna bibliotece. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie i chętnie odpowiadali na zadawane pytania. W dalszej części A. Wesołowska zaprezentowała dzieciom możliwości stołu interaktywnego, a następnie A. Mierzwa zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy z Magicznym Dywanem. Były to bardzo „żywe”, energetyczne zajęcia, które zaangażowały obie strony procesu dydaktycznego i również obu przysporzyły mnóstwa przyjemności, ciekawych przeżyć i fantastycznej zabawy. Uśmiech na twarzy dzieci świadczył o ich ogromnym zainteresowaniu, wielu uczniów żegnając się z nami zapewniało iż na pewno przyjdą kolejny raz. Było nam bardzo miło.