27 października 2021 r. naszą bibliotekę odwiedziła kolejna już grupa przedszkolna z SP nr 2 w Mławie, tym razem były to „Motylki” pod opieką Agnieszki Sadowskiej. A. Mierzwa- kierownik biblioteki zaprezentowała dzieciom kilka interesujących książek, wśród nich była seria: „Czytaj z Albikiem”: ”Mój pierwszy elementarz” oraz „Atlas świata”. Mnóstwo uśmiechu i pozytywnej zabawy dostarczyły dzieciom również gry interaktywne z wykorzystaniem „magicznego dywanu” ph. "Pluski, szumy, podskoki" obejmujące m.in.: pląsanie po wodzie, zbieranie grzybów i owoców, odszukiwanie śladów zwierząt. Dzieci  poznały gadającą papugę pod kierunkiem której rozwiązywały pirackie przygody Stasia i Zuzi. Z kolei A. Wesołowska w nawiązaniu do tegorocznych październikowych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ph. „Baśnie i legendy z całego świata” przedstawiła możliwości stołu multimedialnego, na którym, maluchy miały okazję odszukiwać dobrze im znane bajkowe postacie.

Sądzę, że wszyscy bawiliśmy się równie dobrze. Czekamy na kolejne spotkania!