16 listopada 2021 r. Bogumiła Pawłowska i Bogumiła Tańska odwiedziły Szkołę Podstawową nr 6 w Mławie. Poprowadziły zajęcia na temat jesieni w klasie O a. Zajęcia rozpoczęły się przeczytaniem pięknie ilustrowanej książki „Złodziej liści” Alice Hemmling. Dzieci szybko nazwały tytułowego bohatera  – Jesień. Następnie musiały rozpoznać dary jesieni za pomocą dotyku umieszczone w wielkim worku (były tam szyszki, ziemniaki, jabłka, gruszki, orzechy, liście, jarzębina, ozdobne dynie, fasola). Po tej zabawie przyszła pora na zagadki na temat wiosny, lata, jesieni i  zimy oraz ich atrybutów. Kolejnym zadaniem było przyporządkowanie ilustracji do odpowiedniej pory roku. Większość ilustracji została szybko rozpoznana. Wyjaśnienia wymagały tylko ilustracje przedstawiające nieznane dzieciom maszyny rolnicze – pług i siewnik. Na zakończenie dzieci wysłuchały jeszcze wierszyków z książeczki „Kubuś Puchatek poznaje cztery pory roku”.