1 grudnia 2021 r. w zimowym klimacie, odwiedzili nas uczniowie klasy I A Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie pod opieką Pań: Bożeny Jabłonowskiej, Hanny Kanigowskiej i Anny Maćkowskiej. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z cyklu „Interaktywna biblioteka w praktyce”, które przeprowadziły Agata Mierzwa- kierownik Biblioteki oraz Anna Wesołowska- nauczyciel bibliotekarz. Nasi goście, jak zawsze poznali kilka ważnych informacji na temat funkcjonowania biblioteki, jej zbiorów oraz poznali kilka ciekawych książek dedykowanych do dzieci. Szczególnie podobała im się seria książek interaktywnych „Czytaj z Albikiem”, a jako że zbliżają się Mikołajki dzieci postanowiły dopisać je do listy prezentów. Kolejną część zajęć stanowiły zabawy i gry z wykorzystaniem stołu interaktywnego. Przygotowane przez A. Wesołowską układanki i puzzle bardzo zachęciły dzieci do aktywności, wszystkie były bardzo chętne do ich rozwiązywania. A. Mierzwa, z kolei zaproponowała zabawy na „magicznym dywanie”: zbijanie balonów, pląsanie po wodzie, segregowanie śmieci, gra w piłkę nożną  i wiele innych, to były wyzwania, które rozbawiły i zaangażowały całą grupę. Spotkanie ph. "Chcę być eko" zakończyło się podziękowaniami i wspólnym pamiątkowym zdjęciem. To były udane zajęcia, pełne śmiechu i pozytywnej energii dla dzieci i prowadzących. Dziękujemy Wam bardzo!