27 kwietnia 2022 r. w naszej bibliotece gościliśmy uczniów klasy 5A SP nr 1 w Mławie. Dzieci wspólnie z nauczycielami D. Tadrzyńską i D. Kieglerskim uczestniczyływ zajęciach edukacyjnych z cyklu „Interaktywna biblioteka w praktyce”, przeprowadzonych przez A. Mierzwę i A. Wesołowską. Spotkanie, jak zawsze stanowiło okazję do poznania specyfiki pracy bibliotecznej, zbiorów oraz działań jakie oferuje uczniom nasza placówka. A. Wesołowska zaproponowała naszym milusińskim gry w memory na stole multimedialnym: łączenie w pary bohaterów lektur szkolnych czy układanie puzzli. Wszyscy byli chętni do wspólnej zabawy. Na koniec A. Mierzwa wprowadziła uczniów w magię zabaw z wykorzystaniem „magicznego dywanu”, który każdorazowo jest wielką atrakcją, tak dla uczniów jak i samych nauczycieli. Któż nie lubi się bawić? A do tego z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Uczniowie próbowali swoich sił: segregując śmieci, grając w piłkę nożną, piec pizzę, tropić ślady zwierząt i wiele, wiele innych. W zajęciach uczestniczyli także dzieci z Ukrainy, które fantastycznie zaaklimatyzowały się w grupie i potrafią się komunikować w języku polskim. Spotkanie ph. "Segreguję, nie próżnuję" zakończyło się podziękowaniami i pamiątkowym zdjęciem.