13 czerwca 2022 roku Bogumiła Pawłowska poprowadziła zajęcia w klasach I a, I b, II a, II b Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie. O temacie spotkania dzieci dowiadywały się w momencie rozpoznania adresata „Listu do dzieci” Marii Terlikowskiej. Potem mogły zobaczyć i poznać różne rodzaje książek: pop-up, leporello, brajlowską, rozkładankę, książkę interaktywną, książkę z latarką i zegarem, książki obrazkowe. Dla wszystkich uczniów, zarówno polskich jak i ukraińskich, była to niezwykła podróż do  krainy książek dla dzieci.

Po wysłuchani historii Jerzyka z tomu „ Najwyższa na świecie wieża z książek” rozmawialiśmy o sile wyobraźni i mocy czytania. Dzięki książkom możemy odbyć niezwykłe wędrówki w miejsca, których nie znamy i robić rzeczy, o których marzyliśmy. Dlatego książki należy szanować i uczniowie na „prośbę książki”, stworzyli regulamin poszanowania książek. Na koniec zobaczyli jak można wykorzystać książki przeznaczone na makulaturę.