Wakacje już za chwilę, jednak nasze zajęcia edukacyjne nadal cieszą się dużą popularnością wśród dzieci małych i dużych oraz nauczycieli, którzy z wielkim entuzjazmem je do nas prowadzą. Od dłuższego czasu uczestniczą w nich również dzieci z Ukrainy. 20 czerwca gościliśmy przedszkolaków z grupy „Niezapominajki” z MPS nr 4 pod opieką nauczycielek: A. Słomińskiej i A. Fijał. Książka stanowi ważny element w życiu dzieci, w związku z tym A. Mierzwa- kierownik biblioteki zaprezentowała kilka ciekawych książek skierowanych właśnie do tej grupy wiekowej. Recytowała także kilka wierszy popularnego (wśród przedszkolaków i nie tylko) Jana Brzechwy. „Niezapominajki” były tak cudowne, że za namową swoich opiekunek odwdzięczyły się recytacją wierszy, których się nauczyły w ciągu roku.

Kolejnym i dodatkowo szczególnie oczekiwanym elementem zajęć były zabawy na interaktywnym magicznym dywanie. Dzieci z wielkim uśmiechem na twarzy chętnie skakały, zbijały balony, zbierały cukier oraz grały w piłkę. A. Wesołowska zaproponowała małym gościom quizy, zgadywanki i puzzle na stole multimedialnym. „Niezapominajki”, jak również ich opiekunki były ciekawe technicznych rozwiązań nowego dla nich sprzętu. W ramach podziękowania, miały dla nas również niespodziankę, taniec do słów i muzyki Alvaro Soler – Sofia, czym sprawiły nam olbrzymią radość. Dziękujemy Wam drogie dzieci, byłyście cudowne!