22 czerwca 2022 r. w naszej bibliotece gościliśmy przedszkolaki z grupy „Słoneczka” z MPS nr 3 w Mławie. Bardzo żywiołową grupkę interesowało wszystko, zadawali mnóstwo pytań, a o książkach mieli bardzo dużo do powiedzenia. Co nas niezmiernie cieszyło. Wśród dzieci byli miłośnicy Smoka Wawelskiego, Harrego Pottera czy Kaczki Dziwaczki i in.  Prezentowane przez A. Mierzwę książki dziecięce i Albik wręcz je fascynowały. Podobnie było w przypadku zabaw i quizów na stole multimedialnym. Nie było dziecka, które nie chciałoby się bawić.” Magiczny dywan” wciągnął je zupełnie, skakały, pluskały się w wodzie, grały w piłkę, zbijały balony i wciąż miały wiele energii.  Ta niezwykle miła wizyta zakończyła się zwiedzaniem pomieszczeń bibliotecznych.