29 września 2021 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Agata Mierzwa- kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie na zaproszenie Katarzyny Chmielewskiej-Jeziorskiej i Magdaleny Godlewskiej z SP nr 2 w Mławie czytała bajkę Marii Konopnickiej „Jak to z lnem było”. Z kolei dyrektor Jolanta Tyl przeczytała kilka wierszy Zuzanny Morawskiej. Wybór właśnie tych autorek nie był przypadkowy, ponieważ pierwsza z nich została patronką roku 2022 uchwałami Rady Miasta Mławy, zaś druga jest patronką 2022 r. na mocy uchwały Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

Tego samego dnia Bogumiła Tańska na zaproszenie  Beaty Żabińskiej i Ilony Krystkiewicz z SP nr 6 przeczytała dzieciom trzy bajki: „Dinozaury”, „Piękna i bestia” oraz „Daleko od domu”. Dzieci z „zerówki” z zainteresowaniem wysłuchały losów bohaterów przeczytanych książek.  Na zakończenie prosiły o kolejne spotkanie z książką w bibliotece szkolnej.