5 listopada obchodzone jest jedno z najmilszych dla dzieci święto, jest to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Któż z nas nie lubił bajek, baśni? Zapewne większość dziewczynek wyobrażała siebie jako Księżniczkę, a chłopcy zaś jako rycerza czy bardziej współcześnie Spider Mana. Przy tej okazji Agata Mierzwa- kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Mławie. Wesołe gromadki maluchów bawiły się, poprzebierane za przeróżne bajkowe postaci. Wiele fantastycznych zabaw przy muzyce i tańcu zapewniły im Panie przedszkolanki, także w strojach ulubionych dziecięcych bohaterów. Przedszkolaki miały okazję wysłuchania bajki w teatrzyku kamishibai „Kot w butach” J. i W. Grimm z pięknymi ilustracjami autorstwa Mariusza Grzemskiego. Gromkie brawa otrzymane od małych słuchaczy oraz uśmiechy na twarzach, świadczyły o ich dużym zainteresowaniu. Dziękuję za zaproszenie i miłe chwile spędzone z dziećmi.