W piątek, 25 listopada 2022, na zaproszenie Pani Doroty Tadrzyńskiej - nauczyciela bibliotekarza ZPO nr 1 w Mławie A. Mierzwa i A. Wesołowska po raz kolejny włączyły się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pluszowy miś - przytulanka - to największy przyjaciel każdego dziecka. "Do "misiowego królestwa", którym w dniu obchodów stała się szkolna biblioteka przybyły przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć wystawę książek o misiach, opowiadali o swoich ulubieńcach, wspólnie z Paniami śpiewali piosenki, odgadywali misiowe zagadki. Bawili się w dobrze znaną wszystkim zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi". Wysłuchali też różnych bajek o misiach. Dzieciaki były zachwycone, podziwiały przygotowaną wystawę misiów, chętnie pozowały do zdjęć, a na pamiątkę otrzymały kolorowanki z misiem oczywiście.