27 marca 2023 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto to zostało uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Pracownicy naszej biblioteki Agata Mierzwa i Anna Wesołowska na zaproszenie Doroty Tadrzyńskiej ,nauczyciela bibliotekarza z SP nr 1 w Mławie przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas pierwszych tejże szkoły. Dzieci mogły poczuć się aktorami, poprzez swój udział w mini przedstawieniu „Czerwony Kapturek”. Prowadzące opowiedziały również o kilku cechach charakterystycznych dla teatru. Nasi widzowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali kilku bajek w teatrzyku kamishibai: m.in. „O rybaku i złotej rybce”, „ Królowa Pszczół” i in. Jak zawsze u naszej miłej koleżanki po fachu panowała cudowna, przyjacielska atmosfera. Dziękujemy za zaproszenie i życzliwość.