7 czerwca 2017 r.  odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie sieci bibliotekarzy powiatu mławskiego. Tym razem uczestnicy sieci poznali „Teatrzyk cieni”, który może stanowić ciekawą formę wspomagania zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

W teatrzyku cieni widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty i aktorów, zaś źródło światła umieszczone jest za ekranem.

Teatr cieni powstał w Chinach w III w p.n.e. Największą popularność zdobył w krajach Dalekiego Wschodu (Indiach, Birmie, Indonezji) jak również tam, gdzie ze względów religijnych nie wolno było występować aktorom (np. w Turcji). W XVII w. teatr cieni trafił do Europy, stanowiąc egzotyczną rozrywkę. Następnie stał się w XX w. jedną z form nowoczesnego teatru lalek.

Drugim punktem spotkania było podsumowanie pracy sieci za rok szkolny 2016/17 przez Agatę Mierzwę-koordynatora sieci. Uczestnicy spotkania wypełnili ankietę oceniającą: spotkania, działalność koordynatora, zgodność tematyki z zainteresowaniami uczestników sieci oraz przedstawili propozycję pracy sieci na kolejny rok szkolny. 

Na koniec naszego przedwakacyjnego spotkania pożegnaliśmy odchodzącą na emyryture Dorotę Klimek- wieloletniego nauczyciela-bibliotekarza SP nr 7 w Mławie, która od lat aktywnie działała  w zespole współpracy i sieci bibliotekarzy.


Copyright