W czwartek 11 maja 2023 odwiedziła nas kolejna grupa dzieci. Byli to uczniowie klasy 0a MPS nr 3 w Mławie pod opieką Pań: Doroty Gadomskiej i Anny Zakrzewskiej. A Mierzwa zaprezentowała przybyłym sposób kodowania zbiorów oraz ich wypożyczania w programie bibliotecznym Prolib. Przy okazji przedszkolaki obejrzały wyeksponowaną w naszej wypożyczalni wystawę prac wykonanych techniką patchworkową autorstwa Pani Ireny Chylińsiej zatytułowaną "Igłą malowane". Zachywt wzbudziły wszystkie prace poczynając od szkatułek z kart pocztwoych, poprzez piękne kolorowe pledy, aż po malownicze obrazy przyrody.  Dzieci zwiedziły biblioteczne magazyny i wysłuchały recytowanych przez A. Mierzwę wierszy. Ponieważ w dniu dzisiejszym miały w przedszkolu okazję rozmawiać o rodzajach książek, postanowiłyśmy kontyunuować ten wątek w trakcie naszego spotkania. Najpierw uczniowie opowiadali nam jakie rodzaje książek poznali w tym dniu np. sensoryczne, zapachowe itp., potem my prezentowałyśmy im inne niż tradycyjne lektury n.in. książki z mówiącym piórem Albikiem, książki dotykowe, z okienkami, obrazkowe, 3D itp. Na koniec bawiliśmy się na magicznym dywanie. Bardzo dziękujemy za wizytę!