19 października 2023 roku, Bogumiła Pawłowska poprowadziła zajęcia czytelnicze w klasie I c Zespołu Szkól nr 4 w Mławie. Po zabawie integracyjnej „Autografy”, służącej lepszemu poznaniu się uczestników zajęć, prowadząca zaprezentowała wybrane książki dla młodzieży. Potem wykorzystując teksty literackie zachęciła do rozmowy na temat wartości i postaw w życiu człowieka.  Po wysłuchaniu opowiastki: „Słoik jako metafora życia”, zadaniem uczniów było odczytanie metafor i wypisanie ich znaczeń. O dualizmie spostrzegania wszystkich doświadczeń życiowych przekonał uczniów tekst „Perspektywa”. Wykorzystując opowieść o ratowaniu meduz, prowadząca zainicjowała dyskusję o dotykających ludzi wątpliwościach w sens własnych poczynań. Na koniec uczniowie wysłuchali i obejrzeli przepiękne ilustracje książki „Może” - o magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku.