W środę, 15 listopada 2023 mieliśmy okazję gościć uczniów SOSW w Mławie. Zajęcia ph. "Bajkowe poranki z książką i interaktywną biblioteką" tym razem z racji obchodzonego w minioną sobotę święta niepodległości koncentrowały się na tym właśnie zagadnieniu. A. Mierzwa - kierownik biblioteki przywitała przybyłych i wprowadziła ich po krótce w tajniki pracy bibliotecznej. Następnie zaprezentowała młodym ludziom "Legendę o Lechu, Czechu i Rusie" w teatrzyku kamishibai, co spotkało się z niezywkle entuzjastycznym odbiorem. Opowiedziała też krótko o symbolach narodowych nawiązując także do miast, które były kolejnymi stolicami naszego kraju. Następnie A. Wesołowska zaprezentowała miłym gościom różne rodzaje książek: grzechotki, z okienkami, harmonijki itp. W dalszej cześci spotkania wspólnie recytowaliśmy "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy oraz śpiewaliśmy piosenkę „JESTEM POLAKIEM” (Muzyka: Marlusz Totoszko Słowa : Justyna Tomańska). Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw na magicznym dywanie. Prowadzące otrzymały nawet w prezencie od gości "złapane" przez nich gwiazdy, co więcej nie jedną czy dwie ale całe mnóstwo, liczymy więc że spełnią one nasze wszystkie marzenia:) Dzieci z kolei w podziękowaniu za zaangażowanie otrzymały od nas kolorowanki z flagą Polski. Było nam niezmiernie miło Was gościć!