11 października 2016 roku uczniowie klasy II Technikum Informatycznego pod opieką Anny Tupacz- nauczycielki języka niemieckiego oraz Marzeny Naguckiej – nauczycielki języka polskiego wzięli udział w zajęciach bibliotecznych przeprowadzonych w Bibliotece Pedagogicznej w Mławie. Lekcję, podczas której zaprezentowano funkcjonowanie biblioteki, poprowadziła Bogumiła Pawłowska. Podczas zajęć uczniowie poznali aktualny księgozbiór biblioteki, w tym także księgozbiór niemieckojęzyczny oraz dowiedzieli się w jaki sposób mogą z niego skorzystać. Poznali sposób wyszukiwania zbiorów w katalogu OPAC, oraz możliwość ich zamawiania i rezerwacji.

Nasza biblioteka przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, co pozwoliło na uzupełnianie  księgozbioru o ciekawe i poszukiwane przez nauczycieli, uczniów i studentów nowości wydawnicze. Fakt ten zachęcił uczniów do skorzystania z możliwości zapisania się do biblioteki oraz wypożyczenia książek.

            Mławska filia biblioteki zachęca do korzystania z oferty nie tylko poprzez udostępnianie książek, ale także organizując wystawy i konkursy dla uczniów wszystkich szczebli nauczania Przy okazji wizyty w naszej bibliotece uczniowie ZS nr 1 obejrzeli wystawę prac plastycznych Pani Beaty Sobieraj z Żuromina pt. ”Wsi spokojna, wsi wesoła …”, a także wystawki tematyczne  przygotowane w związku z obchodami 80 rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej oraz Roku Henryka Sienkiewicza.


      

Copyright