16 maja 2023 r. naszą bibliotekę odwiedziła kolejna grupa dzieci, tym razem były to „Gwiazdki” z MPS nr 4 w Mławie pod opieką Marioli Balińskiej i Anny Gawlikowskiej. Naszych przemiłych gości przywitała i opowiedziała krótko o bibliotece  jej kierownik -Agata Mierzwa. Dzieci zapoznały się z bogatą literaturą, również dziecięcą, oglądały a następnie wysłuchały kilku wierszy recytowanych przez prowadzącą zajęcia. Jak zawsze przedszkolaki miały możliwość poznania książek z serii „Czytaj z Albikiem”, które wzbudziły duże zainteresowanie również u Pań nauczycielek. W drugiej części spotkania maluchy bawiły się na „magicznym dywanie”: pluskały w wodzie, zbijały balony i meduzy, grały w piłkę nożną  z wielkim uśmiechem na twarzy. Na zakończenie dzieci podziękowały prowadzącej własnoręcznie wykonanym (przy małej pomocy wychowawczyń) kalendarzem ściennym. Każda taka wizyta, młodszych czy starszych grup dzieci jest zawsze okazją do promocji biblioteki i zbiorów. Tym razem było tak samo. Panie wypożyczyły kilka książek do pracy z dziećmi, ale też i dla siebie prywatnie. Dziękujemy Wam, że byliście u nas i tak świetnie się bawiliście!