8 maja 2024 – Zajęcia edukacyjne dla uczniów SP nr 1 w Mławie

8 maja w święto bibliotek i bibliotekarzy odwiedzili nas uczniowie klasy 2 z SP nr 1 w Mławie, którzy pod opieką nauczycielek: H. Wietechy, D. Tadrzyńskiej i M. Iwańskiej, uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Agata Mierzwa- kierownik biblioteki opowiedziała gościom o pracy bibliotekarza, zbiorach i ciekawych akcjach promujących wartość czytania. Była to też okazja to podkreślenia roli książki, jako nośnika wszelakiej wiedzy, wzbudzania ciekawości światem, rozwijania talentów i pasji. Uczniowie obejrzeli wiele interesujących książek, tych dla dorosłych użytkowników, ale też i dla tych małych. Przy tej okazji zwiedzili wystawę fotograficzną „Mława której nie ma. Ze zbiorów Janusza Dębskiego”, prezentowaną w czytelni i wypożyczalni biblioteki. W drugiej części zajęć dzieci miały okazję rozwijać swoją sprawność i kreatywność na „magicznym dywanie”. Zajęcia zakończyły się pamiątkowym zdjęciem.

Return